איך לקדם פוסטים בלינקדאין בעת מלחמה

אנחנו נמצאים כעת בעיצומה של מלחמת קיום על החיים של העם היהודי כולו, לא פחות מזה.

מלחמת ההסברה בעורף, לא פחות חשובה מהמלחמה בחזית.

רק אתמול היינו עדים לעד כמה החמאס לא בוחל באמצעים ומשתמש בהרג של תושבי עזה, בשביל לייצר מניפולציה על העולם ולהאשים את ישראל בהרג אזרחים שהוא בעצמו גרם להם. כל זאת, בשביל להפעיל לחץ על האו”ם והעולם כולו לתמוך בחמאס אשר ביצע באכזריות פעילות טרור רצחנית וביצוע מעשים שהינם בלתי נתפסים להבנה האנושית.

לאור כל זאת, אנו עדים לירידה חדה בחשיפות לפוסטים פרו-ישראלים בכל המדיה החברתית, פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, טיקטוק וטוויטר. אפשר לומר שאילו המובילים של חברות אלו היו מעוניינים באמת לעמוד לצד ישראל בזמנים קשים אלה, הם היו יכולים להשפיע על דעת הקהל בעולם. אך לצערנו, המציאות שונה ומוכיחה לנו פעם אחר פעם, והפעם יותר מתמיד, כי אם בשעה קשה זו לא נהיה מאוחדים ואיתנים בשביל עמנו, אף אחד לא יהיה שם בשבילנו.

אם אנחנו חושבים שזה שארה”ב עומדת לצידנו זה מספיק, אז טעות מרה בידנו. לא צריך ללכת רחוק, בשביל לראות שדעת הקהל לא עושה עימנו חסד ואפילו מי שנפגש עם ראש הממשלה טרם האירועים, אילון מאסק, לא נוקט פעולה משמעותית למיגור פעילות החמאס ברשת – ראו לינק לכתבה או כאלה אשר מכניסים מילים כמו “קונפליקט” להודעת הגינוי המסכנה שלהם שתומכת בשני הצדדים. אין שום קשר בין קונפליקט, לרצח העם והשפטים שהחמאס ביצעו בנו באותה שבת שחורה.

המטרה הברורה של חמאס כרגע היא שחיקת הפעילות הישראלית ומניעת כניסה קרקעית של צה”ל לעזה. כל זאת, כאשר יש לנו מעל ל 200 חטופים ברצועה – אזרחים, נשים, ילדים, תינוקות, קשישים, בני נוער וחיילים. אותם אזרחים וחיילים שאנחנו חייבים להחזיר הבייתה במהירות ויהיה לנו קשה לעשות זאת, אם דעת הקהל לא תהיה בצד הנכון.

מלחמת ההסברה ודעת הקהל העולמית חשובים לא פחות מהמלחמה בחזית. ולנו יש את החובה המוסרית והאזרחית לעשות כל שביכולתנו להתגייס למלחמת ההסברה הזו ולקחת בה חלק – כולנו כאחד.

 

אז הכנתי לכם סדרת שאלות ותשובות בנושא ההסברה ברשת, כך שתצליחו לייצר חשיפה גבוה יותר לפוסטים שלכם ולהשפיע על דעת הקהל בעולם (החלק הבא נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות, אך פונה לכל המגדרים). 

אז איך מצטרפים למלחמת ההסברה?

ישנם מספר דרכים בהן אפשר להצטרף להסברה הישראלית. החל מהצטרפות לקבוצות וואסאפ רלוונטיות שם עולים תכנים בעלי ערך שניתן לשתף ועד שימוש בערוצי המדיה שעומדים לרשותנו, כאשר כל אחד מאיתנו הופך ל”צינור שידור לעולם” על מה שקורה בישראל.

ההסברה לא חייבת להיות אקטיבית ברמת העלאת או שיתוף התכנים, ניתן גם להגיב או לעשות ליקים לפוסטים בשביל לתמוך בתפוצת הפוסטים של החברים שלנו. לעומת זאת, אם אנחנו רוצים שההסברה תגיע לעולם, לינקדאין וטיקטוק הינם המקומות הטובים ביותר לעשות את זה. אולם, בעוד שטיקטוק מנוהלת על ידי סין שמהווים חלק מהציר הרוסי-אירני-שיעי ומצנזרים או מורידים את החשיפה לתכנים מישראל; לינקדאין עדיין מהווה מקום דרכו אפשר להגיע לקהילה העולמית.

האלגוריתם של לינקדאין אשר עובד על פי “הצלבת מעגלים” של אנשי קשר ודחיפת הפוסט לקהלי יעד נוספים גם מחו”ל, מאפשר די בקלות להגיע עם חשיפה אורגנית לכל העולם. המטרה שלנו צריכה להיות “השתלטות על הפיד” של אנשי הקשר שלנו. כשנגיע למצב שבו מספיק אנשים יגיבו או ישתפו את הפוסטים על המראות שמגיעות מישראל – הקהילה הבינלאומית תיחשף בצורה משמעותית לתכנים.

אז איך עושים את זה? משתפים, מגיבים ומעלים תוכן.

ובכל זאת, אם אני לא מעוניין להיות אקטיבי ולהעלות או לשתף תכנים אך עדיין רוצה לתרום את חלקי במלחמת ההסברה?


ניתן לעשות שלושה דברים שיתרמו רבות לחשיפה של הפוסטים גם בלי להיות אקטיביים ברמת העלאת הפוסטים או ביצוע ה Repost שלהם.
1. תגובה על הפוסט תתן לו בוסט מבחינת כמות החשיפות. 
2. העתקת הקישור של הפוסט והפרסום שלו בקבוצות וואסאפ שאני חבר בהן.
3. שמירת הפוסט. כשאני שומר פוסט, לא משנה באיזה פלטפורמה, אני בעצם אומר לאלגוריתם שלו שיש כאן תוכן איכותי ששווה לדחוף לעוד אנשים. לכן, גם שמירה של הפוסט בלבד, בלי תגובה או שיתוף שלו, יעזרו לפוסט להתקדם. 

כמות התכנים גדלה מאז פרוץ המלחמה, בשל כך ישנה ירידה בחשיפות של כולנו. מה הפעולות שבאפשרותי לעשות בשביל לייצר חזרה עלייה בחשיפת התכנים שאני מעלה?

עכשיו יותר מתמיד, כשכמות התכנים בלינקדאין שוברת שיאים בעקבות המצב, כפועל יוצא ישנה ירידה בכמות החשיפות. הנה הפעולות שניתן לעשות בשביל להעלות חזרה את כמות החשיפות:
1. סגננו את התוכן באופן קצר וקולע.

2. העלו תכנים מסוגים שונים ולא רק וידיאו (שרץ עכשיו הרבה) או תמונות.

3. היעזרו בקבוצות קידום להגדלת חשיפה בוואסאפ, טלגרם ולינקדאין.

קישור לקבוצת קידום בוואסאפ

קישור לקבוצת קידום בטלגרם מהקהילה הישראלית

קישור לקבוצת קידום בטלגרם מהקהילה הבינלאומית

קישור לקבוצת קידום בלינקדאין

 

4. חצי שעה לפני שאתם מעלים את התוכן שלכם, צרו מעורבות עם תכנים של אחרים בפיד שלכם.

5. חצי שעה לאחר שהעליתם את התוכן שלכם, צרו מעורבות עם תכנים של אחרים בפיד שלכם.

6. הגיבו לכל תגובה שאתם מקבלים על הפוסט שהעליתם.

7. כ- 90 דקות אחרי שהעליתם את התוכן שלכם ולאחר שקיבלתם את הבוסט הראשון של המעורבות עם התוכן שלכם, חשוב לקדם אותו בקבוצות נוספות בוואסאפ או בטלגרם בשביל להראות ללינקדאין שמדובר על תוכן שמייצר חשיפה ארוכה ולאורך זמן. דבר זה יגרום לתוכן שלכם לקבל בוסט נוסף ולהמשיך לייצר חשיפות ולקבל אינטראקציות מקהל היעד. 

איפה אני יכול למצוא את התכנים בשביל לעלות?

מצורפים קישורים מהם ניתן לקבל תכנים

קישור לקבוצת וואסאפ We stand together – האישור נעשה על ידי האדמין בלבד

קישור לתיקיית גוגל דרייב מלאה בתכנים

קישור לאתר Louder המלא בתכנים שניתן להוריד בקלות

קישור לעמוד העסקי של Louder Israel בלינקדאין

ראיתי סרטונים שאני רוצה להוריד מאינסטגרם או מלינקדאין ולשתף מאצלי, איך אני עושה את זה?

בעיקרון, אפשר להוריד תכנים מכל רשת חברתית למחשב ולאחר להעלות. הורדת הסרטון מתבצעת על ידי שימוש בקישור לאתר חיצוני.

להורדת סרטונים באינסטגרם, יש להעתיק את כתובת הקישור של הסרטוו ולהדביק בעמוד הזה. לאחר מכן ללחוץ “הורדה”  ותוך מספר שניות הסרטון יורד לתקיית ההורדות במחשב.

 

אותו כנ”ל לגבי לינקדאין, רק עם הקישור הזה.

בגדול, חיפוש בגוגל של How I download video from _____ ושם הרשת החברתית, יתן לכם הרבה מאוד אפשרויות, אתם רק צריכים לבחור את זו שנוחה לכם ביותר. 

האם לינקדאין זו רשת מתאימה להעלאת תוכן על המצב בישראל?

חד משמעית לא, אבל אין לנו ברירה. לינקדאין היא לא רשת פוליטית ומשתדלת לשמור על עצמה ככזו. לעומת זאת, אנחנו נמצאים בימים קריטיים ואין לנו ברירה. ביום השני של המלחמה רשמתי על כך פוסט בלינקדאין ואני עומד מאחורי. לינקדאין היא לא רשת פוליטת, טעות.

זהו הרגע בו כל בית בישראל חייב להירתם למאבק, בכל דרך אפשרית. ערוץ ההפצה העיקרי אצלי בחיים הוא לינקדאין. זהו איזור הנוחות שלי והמקום שבו אני הכי חזק ביחס לפלטפורמות אחרות ואני עושה בו שימוש נרחב כחלק מפעילות ההסברה שלי – בכל דרך אפשרית.

זה לא הזמן הנכון לחשוב, האם זה נכון לא נכון להשתמש בלינקדאין. כולנו שגרירים של ישראל וכולנו חייבים להירתם למאבק. אין לנו ארץ אחרת גם במחיר שירדו לי עוקבים או שלינקדאין יורידו לי פוסטים, מה שכבר קרה מאז פרוץ המלחמה. אני קורא לכולם לקחת חלק פעיל במאבק ולהעלות פוסטים על המצב בארץ. זה לא הזמן לשקוע בדממה. 

איך אני מתמודד עם תגובות אנטי-ישראליות והאם בכלל כדאי להגיב עליהן

חשוב להבין, כי התגובות האנטי ישראליות לא יעלמו מהרשת, גם לא מלינקדאין. לא מדובר רק על תגובות אנטי-ישראליות, אלה גם על תגובות פרו-פלסטיניות אשר מוציאות אותנו כצד התוקף, האכזרי והרע.

חשוב לעשות את ההבדלה בין תגובות המעודדות אלימות וטרור אליהן יש לדווח לבין תגובות פרו-פלסטיניות כנגד ישראל. הדרך הטובה ביותר שאנחנו מצאנו להתמודדות עם התופעה, היא פשוט לתת ל Chat GPT עם טוויסט של Prompt פרו-ישראלי, המעודכן בכל האירועים האחרים של ארגון הטרור הרצחני חמאס, לענות לתגובות אלו.

לשם כך, חברת RocketPod פיתחה אקסטנשן חינמי (תוסף לכרום) שעושה זאת בשבילכם. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לקישור הבא ולהוריד את התוסף לכרום. בקישור עצמו תראו סרטון, פשוט תפעלו על פי ההוראות, תתקינו את התוסף ותוכלו להגיב לכל פוסט או תגובה לפוסט בלינקדאין בלחיצת כפתור. שימו לב, לחיצה נוספת על Comment או על Replay תציע לכם תגובה אחרת וכן הלאה, עד שתמצאו את התגובה שאתם שלמים איתה.

 

הפוסטים שלי הוסרו והפרופיל שלי נחסם, מה עלי לעשות?
מוזמנים לפנות למייל הזה ולציין מה קרה,
Elissa Zimmerman היא משלנו והיא כאן בשביל לסייע
ezimmerman@linkedin.com

לסיכום, כולנו לוקחים חלק במלחמת ההסברה. בין אם נרצה בכך ובאין אם לאו.
הסברה אפקטיבית היא הסברה אקטיבית, אך במידה ואתם לא מעוניינים לקחת חלק בזה, תוכלו לתמוך במגוון דרכים נוספות שיעזרו לפוסט לייצר חשיפות ולהגיע למעגלים רחבים יותר.

חייבים לספר לעולם עם מה אנחנו מתמודדים ועד כמה אכזרי האויב שעומד מולנו, כך שהוא לא בוחל גם בפגיעה של אזרחיו, ולו רק בשל העובדה של האשמות שקריות וכוזבות על מעורבותה של ישראל בתקיפות. אנחנו חייבים להתגייס למלחמת ההסברה ולשנות את הנרטיב. בואו נעשה את זה יחד. 

שתפו את המאמר
יכול לעניין אותך גם

פודקסט לינקדאין

מאסטר מיינד – פודקאסט על קידום בלינקדאין עם ברק פינקלשטיין וזיו שיינפלד. https://www.youtube.com/watch?v=XJA30CfoXJ8&list=PLI7JlwCtJ849QwbnFHjEauBFZSRjEhnw8&index=1 מאסטר מיינד לינקדאין – קישור להאזנה של כל הפרקים: פרק מספר 1 –

קרא עוד »